top of page

NADZEMNÍ BAZÉNY

Stále častěji se setkáváme s dotazy zákazníků zda je možné námi vyráběné bazény umístit i nad zem, případně do země zapustit pouze částečně. V reakci na tyto poptávky jsme zařadili do našeho výrobního portfólia i kruhové nadzemní bazény. Výhodou těchto bazénů je to, že je lze po zahradě přemisťovat jelikož nepotřebují základovou desku. Kruhový tvar bazénu rovnoměrně rozkládá tlak vody, proto není potřeba zesilovat vnější plášť bazénu lemem ani příčnými žebry. Bazény v tomto provedení nejčastěji využívají zákazníci, jako ochlazovací nádoby k saunám. 

Druhou variantou je bazén, který je částečně zapuštěn do země. Tato varianta je zesílena vnějším lemem a soustavou příčných žeber. Takovýto bazén se stane nevšední ozdobou Vaší zahrady. Nejčastějším provedením bývá následné obložení bazénu přírodním kamenem nebo obložení vyrobené z dřevěné konstrukce.

Oproti svým fóliovým nebo nafukovacím protějšků, mají bazény vyrobené z polypropylenu mají následující výhodu.


ŽIVOTNOST

Námi vyráběné bazény se vyznačují především dlouhou životností. Materiál použitý na výrobu bazénů je polypropylen jakostní třídy 1 s UV stabilizací, která výrazně oddaluje proces blednutí způsobený slunečním zářením. Materiál pochází od českého výrobce a je té nejvyšší kvality. Výrobcem deklarovaná životnost materiálu je 50 let. Tloušťka použitého materiálu k výrobě pláště bazénu je 8mm, přičemž žebrování a lem jsou vyrobeny z materiálu tl. 12mm. Po celém dně, případně i plášti, je protiskluzový dezén, který zabraňuje uklouznutí a případnému poranění.

bottom of page